T.E.H.E.T.SZ. magadért önismereti program
Avagy az önszabotázs és önsorsrontás pszichológiája, és amit TEHETSZ ellene
Gyakori élményünk lehet a mindennapokban, hogy mi magunk ássuk alá saját munkánkat, sikerünket, vagy lehetőségeink megvalósítását. Ez egy jól ismert lélektani folyamat, aminek oka a már meglévő rutinjaink értékességében, a berögzült megküzdési és önnyugtató módszereink biztonságában, az áldozati lét személyes előnyeiben, és a gyerekkorból áthozott sémáinkban keresendő.
Tanuld meg, miként fejlesztheted a tudatosság és az elfogadás alapkészségeit!
Tudatosítsd a mindennapos önszabotázs-technikák hátterében megbújó sémáidat!
Ismerd fel, milyen önvédő mechanizmusok állnak az áldozat-szerep és az önsajnálat mögött!
Tudd meg miként erősítheted magadban a problémamegoldó és fejlődésorientált gondolkodást!
EZT VISZED MAJD HAZA...
Nagyobb TUDATOSSÁGOT A MINDENNAPOKBAN - miért teszed azt, amit teszel, mitől/kitől/mikor indul el a negatív spirál a gondolkozásodban és viselkedésedben?
Nagyobb ELFOGADÁST a természetesen zajló folyamataiddal kapcsolatban.
Növekvő DÖNTÉSI SZABADSÁGOT az élet különböző területein, fokozódó érzelmi és viselkedéses kontroll a kényszer érzete nélkül.
Kis-Tamás Loránd
szervezetpszichológus, a T.E.H.E.T.SZ. módszertan kidolgozója
Hivatásomat tekintve pszichológus vagyok. Szeretem a maguk összetettségében „látni” a jelenségeket, minél inkább a jelenben megélve azokat, szenvedéllyel és számomra fontos értékek mentén tenni mindazt, ami éppen a feladatom. PhD kutatásom témája a tudatos jelenlét alapú kiégés- és stresszkezelés az üzleti életben.
Munkavégzésemre a rendszerszemlélet, a pozitív pszichológia és a szelíd konfrontáció jellemző. Fejlesztéseim során érdemi figyelmet és megértést tanúsítok a másik aktuális helyzetére vonatkozóan. Ehhez segítenek hozzá a munkán kívüli, de az életvitelemet erősen átható tevékenységek: a harcművészet (Jiu-jitsu) és az autentikus latin táncok (mambo és salsa).
A TEHETSZ programot az elmúlt 15 év fejlesztői-gyakorlati tapasztalatai és a tudományos-kutatói munkám ötvözeteként dolgoztam ki. A TEHETSZ elsajátítása segít az önszabotázs technikákból új, jó szokásokat alakítani.
GYERE EL ÉS TUDD MEG, MIKÉNT VETHETSZ VÉGET AZ ÖNSZABOTÁLÓ FOLYAMATOKNAK, AKÁR EGYÉNI, AKÁR SZERVEZETI SZINTEN.
Előadás – Workshop
A program felépítése a T.E.H.E.T.SZ. mozaikszó logikáját követi:
Tudatosítás – Elfogadás – Hasznosítás – Első lépések – Tesztelés – Szokás kialakítás.
Az egyéni szinten túl előadónk a szervezeti szinten megjelenő önszabotázsra is ki fog térni. (pl. önszabotáló céges kultúra, vagy csoport normák)
Formáját tekintve a workshop a vegyes módszertan elvét követi, az az rövid elméleti blokkok után a résztvevők csapatban dolgozzák fel és alkalmazzák a hallottakat.
Kinek ajánljuk?
Ezen az eseményen egy olyan témát dolgozunk fel, ami mindenki számára érdekes lehet, hiszen kisebb vagy nagyobb mértékben, de mindannyiunkban dolgoznak ezek a destruktív folyamatok, amelyeket érdemes felismerni és tenni ellenük.
Ugyanakkor, ahogy a COVA mottója is szól:
Embereket, csoportokat, szervezeteket fejlesztünk – így értelemszerűen az előadás mindhárom szinten vizsgálni fogja az önszabotáló folyamatok hatásait és támpontokat nyújt a kezelésükhöz.
T.E.H.E.T.SZ. magadért önismereti program
Avagy az önszabotázs és önsorsrontás pszichológiája,
és amit TEHETSZ ellene
Időpont: 2019. október 30. 15:00-17:00
Helyszín: 1053 Budapest, Ferenciek tere 2. 1. emelet, Impact Hub Budapest
Ár: 4 500 Ft, mely az ÁFÁ-t tartalmazza
Limitált létszám: maximum 30 fő
Hívhatjuk önromboló viselkedés mintának, mondhatjuk azt, hogy mi magunk állunk a saját boldogságunk útjába, de egy dolog biztos: az önszabotázs még a legjobban meghatározott terveket és célokat is képes megakadályozni. Miért csináljuk mégis? Úgy tűnik nagyon is sok oka van annak, hogy ahelyett, hogy megvalósítanánk a legnagyszerűbb terveinket, olykor alig tudunk egyről a kettőre vergődni az életünkben.